Luty 15, 2017

Plantwear- wywiad

Stylon: Skąd wziął się pomysł na stworzenie drewnianego zegarka Plantwear?

Plantwear: Pomysł narodził się w połowie 2013 roku. Inspiracja do stworzenia zegarka z drewna napłynęła zza oceanu, po obejrzeniu tego typu okularów wykonywanych w USA. Z początku wydawało się, że zrobimy to w tydzień. Trwało to znacznie więcej czasu, jednak po miesiącach projektowania i prototypowania otrzymaliśmy piękne i trwałe produkty, z których jesteśmy naprawdę dumni. Do tej pory stworzyliśmy już 40 unikatowych modeli drewnianych zegarków i 10 wzorów okularów, a ostatnio także pierścionki. Wszystkie wykonujemy ręcznie w zakładzie w Radzyniu Podlaskim.

Stylon: Czy klienci zastanawiają się nad wytrzymałością zegarka drewnianego w świecie dużych zegarków, których ciężar można poczuć na własnym nadgarstku?

Plantwear: Przyjęło się, że zegarek – zwłaszcza męski – powinien być dużych rozmiarów i odpowiedniej wagi. Kojarzy się to z trwałością, solidnością i dobrym gustem. Wiele osób twierdzi, że lubi czuć ciężar czasomierza na ręce i nie wyobraża sobie innego. Jednak zapominamy, że powinien on pasować także do trybu życia oraz być wygodny i praktyczny. Lżejsze modele często okazują się bardziej komfortowe – można wręcz zapomnieć, że w ogóle ma się je na nadgarstku! Nie muszą przy tym być złej jakości i coraz częściej dostrzegają to nasi klienci. Zegarki z drewna nie tylko mało ważą, ale są trwałe – nawet po kilku latach użytkowania wciąż zachowują swoje właściwości zarówno estetyczne, jak i techniczne. Niektóre modele mogą ważyć nawet jedynie 20 gramów! Warto pamiętać, że ciężki niekoniecznie oznacza lepszy i trwalszy.

Drewniane zegarki seria Glamour Seria Slick Zegarek Double Copper

 

Stylon: Każda kolejna kolekcja zachwyca nowoczesnym designem. Z jakich drzew i innych produktów korzystacie, aby stworzyć taki nietypowy zegarek?

Plantwear: Nasze zegarki, okulary i pierścionki są produkowane z materiałów i komponentów naturalnych, pochodzących z różnych zakątków świata – zarówno z Polski, jak i Afryki czy Ameryki Południowej. Są to dąb, klon, ale też bardziej egzotyczne gatunki: massaranduba, heban, palisander, mahoń, wenge i orzech amerykański. Warto wspomnieć też, że drewno, którego używamy, pochodzi z drzew przeznaczonych do wycinki oraz upraw kontrolowanych przez Radę ds. Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej. Wykorzystujemy także naturalny kamień i żywicę, a do pierścionków – płatki złota i srebra. Wszystkie surowce charakteryzuje przede wszystkim trwałość, a produkty niepowtarzalność, gdyż nie ma dwóch takich samych kawałków drewna.

Stylon: Jak długo trwa wykonanie jednego zegarka?

Plantwear: Do naszego warsztatu przyjeżdżają surowe materiały i komponenty, które zespół zmienia w unikatowe zegarki, okulary i pierścionki. Powstanie całkowicie nowego produktu jest praco- i czasochłonne – zajmuje średnio około 1-2 miesiące projektowania oraz od 1 do 3 miesięcy prototypowania. Nad stworzeniem każdego z nich pracuje kilkanaście osób na różnych stanowiskach. Proces jest złożony i wieloetapowy – obejmuje m.in. formatowanie i szlifowanie surowych desek, obróbkę frezarkami, szlifowanie ręczne, polerowanie, woskowanie oraz montaż. Wszystkie zegarki testowane są też przynajmniej przez 24 godziny po złożeniu, aby mieć pewność, że sprawnie działają. Natomiast okulary przechodzą odpowiednie próby uderzeniowe.

Seria Smooth Seria Raw Double Silver Seria Heritage Blue i pierścionek Blue Fog

Stylon: Czy klient może liczyć na spersonalizowanie produktu Plantwear?

Plantwear: Nasze produkty są przeznaczone zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet, chcemy też dostosowywać się do indywidualnych potrzeb i charakteru. Dlatego na zegarkach i okularach oferujemy wykonanie grawera na zamówienie. Urządzenia, z których korzystamy, dają gwarancję jego estetyki oraz czytelności. Taka personalizacja jest ponadczasowa, trwała i unikalna, a zegarek może stać się dzięki niej niepowtarzalnym prezentem, pamiątką czy nawet gadżetem firmowym.

Stylon: Czy pamiętacie najciekawsze reakcje klientów na Wasz produkt?

Plantwear: Nasi klienci uwielbiają dzielić się zdjęciami produktów w codziennych sytuacjach. W kanałach social media każdego dnia publikują wiele zdjęć prezentujących sposób noszenia zegarków, okularów i pierścionków Plantwear. Powstał nawet nowy trend – fotografie zegarków na tle kierownicy samochodu, szczególnie popularne na Instagramie. Te zdjęcia niejednokrotnie animowały naprawdę żywą dyskusję! :)

Pierścionki Plantwear (3) Pierścionki Plantwear PierścionkiPlantwear (2)

Stylon: W Waszej ofercie znalazły się bardzo ciekawe, drewniane pierścionki. Cieszą się popularnością? Z czego dokładnie zostały wykonane?

Plantwear: Rzeczywiście, ubiegły rok obfitował w nowości. Po kolejnych modelach zegarków przyszedł czas na unikalne w skali światowej drewniane pierścionki. Podobnie jak pozostałe produkty, wykonujemy je ręcznie, z połączenia łamanego drewna z krystaliczną żywicą i z dodatkiem m.in. 24-karatowych płatków złota oraz srebra. Produkty bardzo podobają się naszym fanom i cieszą się popularnością oraz zainteresowaniem. Choć oczywiście nie aż tak, jak chociażby nowe zegarki Slick z drewna i żywicy czy seria Raw z kamienną tarczą. :)

Stylon: Niedługo wiosna i słoneczne dni. Rozpocznie się sezon na okulary przeciwsłoneczne. Czym Wasze okulary zachwycają klientów? Będą nowe modele?

Plantwear: Nasze okulary to idealna propozycja nie tylko na sezon letni. :) Są bardzo lekkie i wygodne, z jednej strony nawiązują do najnowszych trendów i oferują oryginalny design, z drugiej są wytrzymałe i bezpieczne – soczewki z filtrem polaryzacyjnym i UV400 dają 100% ochrony przed szkodliwym promieniowaniem. Okulary z drewna są coraz popularniejsze i cieszą się dużym powodzeniem. Mamy wiele różnych serii i aż 4 kolory soczewek, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkie modele są unisex. Bardziej męskie to z pewnością seria Sport – sportowa, ale jednocześnie designerska oraz serie Lans i Fresh. Kobiety częściej wybierają tzw. „kocie oczy” czy „lenonki”. Tendencje te jednak często się zmieniają i nie są zasadą. Każdego zachęcamy do eksperymentów i wyboru takich oprawek, które sprawią prawdziwą frajdę i których nie ma nikt inny. :)

Okulary Plantwear (5) Okulary Plantwear (4) Okulary Plantwear (1)

Stylon: Zdradzicie swoim fanom, jakie nowości czekają ich w 2017 roku?

Plantwear: W 2017 roku przede wszystkim chcemy rozwijać sieci sprzedaży. Już wkrótce będzie można dotknąć, obejrzeć i przymierzyć nasze produkty w największych miastach w Polsce. Planujemy również poszerzenie obecnego asortymentu o kolejne akcesoria wykonane z wysokiej jakości naturalnych (i odnawialnych) materiałów. Więcej szczegółów na razie nie możemy zdradzić, jednak gwarantujemy, że jest na co czekać. :)

Stylon: Słyszałam, że na Walentynki doskonale sprawdziły się wyjątkowe kartki, które można wysłać pocztą?

Plantwear: Rzeczywiście, specjalnie z okazji Walentynek nasz zespół stworzył kartki z mahoniu z możliwością dowolnej dedykacji dla ukochanej osoby. Cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że postanowiliśmy włączyć je do naszej oferty na stałe! Takie oryginalne wyznanie miłości to z pewnością wyjątkowy prezent, szczególnie w czasach mediów elektronicznych, messengera i telefonów, gdy często umyka nam gdzieś bliskość i bezpośrednie wyrażanie uczuć. Zamiast SMS-a, proponujemy więc wysłać wybrance, bratu czy mamie nową odsłonę tradycyjnej kartki. Niby drobiazg, ale miłość mnoży się, gdy się ją dzieli! :) Apelujemy – zadbajcie o to, by bliska Wam osoba poczuła się wyjątkowo także w pozostałe dni roku!

 Drewniana kartka (2) Drewniana kartka (1) Drewniana kartka (3)

Stylon: To doskonały pomysł! Jesteśmy nim zachwyceni! To czego możemy Wam życzyć na najbliższe miesiące?

Plantwear: Nadchodzący rok będzie dla nas z pewnością czasem wielu wyzwań. Niedawno wprowadziliśmy do sprzedaży torby, pierścionki i kolejne modele zegarków, a nowe projekty wymagają dużych nakładów pracy i zaangażowania. Czego nam życzyć? Na pewno jeszcze więcej kreatywnych pomysłów, które pozwolą na rozwój całego zespołu. I oczywiście sił, aby móc je wszystkie zrealizować! :) Liczymy, że będziecie z nami!

Stylon: Myślę, że wszyscy czytelnicy i fani Plantwear Was nie opuszczą. My również Wam kibicujemy, życzymy pomysłów, sił i sukcesów! Bardzo dziękujemy za rozmowę!

Zapraszamy również do obejrzenia większej ilości produktów Plantwear oraz na zakupy TUTAJ!

Zdjęcia: < Powrót